Facebook

Najčastejšie kladené otázky

Máte záujem dozvedieť sa viac o markíze Vejár?
Tu nájdete fakty a odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Čo je markíza Vejár?  

Tvarovo ju môžeme definovať ako štvrť kruhovú, pol kruhovú, trištvrte kruhovú, alebo ako markízu plného kruhu. Napriek veľkému vyloženiu ramien sa k markíze nepoužíva podperná konštrukcia. Ovládanie môže byť manuálne, alebo motorické.

Aká je veľká?

Markíza Vejár sa vyrába štyroch rôznych štandardných modifikáciách, a to 90°, 180°, 270° a 360°. Adaptabilnosť markízy je vlastnosť, ktorá ju umožňuje dodávať v ľubovoľných uhloch od 25° až do 360°.Vyloženie ramien je k dispozícii od polomeru 3 až do 5 metrov. Za určitých podmienok môže vyloženie ramien dosiahnuť neuveriteľných 6 metrov bez použitia podpery. Svojím spôsobom je to svetový unikát, ktorý nikde inde nenájdete!

Čo sa stane, keď sa rozprší? 

Markíza Vejár má dokonale odvodnený strešný plášť. Tu už nehovoríme o letnom dáždiku, ale o poriadnom lejaku. Plachta je samozrejme vode odolná – vodonepriepustná.

Čo sa stane, keď na markízu nasneží?

Určitý druh plachiet má tepelnú odolnosť od -30 °C do +70 °C a až má markíza inštalovaný poistný zámok je snehová pokrývka do určitej váhy tolerovateľná. Táto váha je skutočne ťažko odhadnuteľná, preto podobné experimenty neodporúčame.

Dobrou správou je, že v prípade preťaženia sa komponenty nelámu, ale len deformujú. Čo je z hľadiska bezpečnosti nezanedbateľný aspekt.

Čo sa stane, keď je veterno? 

Markízy Vejár sú navrhnuté a vyrábané podľa STN EN 13561 + A1, tak, aby vydržali vietor. 

Ako prispieva markíza Vejár k ochrane životného prostredia? 

Správne inštalované markízy môžu znižovať tepelné zisky interiéru o 20 až 30%. Ekvivalentne to znamená 5 - 15 °C teplotného rozdielu. Použitie markízy počas letných mesiacov má vplyv na zníženie energetických výdavkov na klimatizáciu ako jednotlivcov rovnako celej užívateľskej spoločnosti, ktorá tým šetrí životné prostredie zvyšovaním potreby vytvárať nové výrobné kapacity. V chladnejších mesiacoch, vzhľadom k možnosti zatvoriť markízu ste schopní využiť lúče slnka k ohriatiu interiéru.

Čo môj nábytok?  

Použitím markízy Vejár chránite vaše vybavenie interiéru, umenie a dekorácie pred škodlivými slnečnými lúčmi a tiež chráni váš exteriérový nábytok pred vyblednutím. 

Aké farby sú k dispozícii? 

Farba konštrukcie sa upraví na želanie podľa vzorkovníka RAL v ľubovoľnom odtieni bez príplatku. Farbu plachty si môžete vybrať podľa aktuálneho vzorkovníka farieb. S ohľadom na stavebnú štruktúru konštrukcie markízy odporúčame používať len jednofarebnú látku.

Je nutná nejaká údržba? 

Markízy Vejár sú vyrábané s ohľadom na minimálnu údržbu. Na čistenie konštrukcie je vhodný bežný vodou riedený saponát. Čistenie plachty bežne vykonáva príroda prostredníctvom dažďa. V prípade potreby môžete plachtu opláchnuť čistou vodou z hadice. Ďalšia pokyny starostlivosti sú k dispozícii v záručnej informácie 

Akú veľkosť by som potreboval? 

Veľkosť markízy určuje vždy priestor, ktorý chcete zatieniť. Každá aplikácia ponúka rôzne výhody. K správnemu rozhodnutiu nás neváhajte kontaktovať a nechajte si vypracovať komplexnú ponuku od skúsených technikov. Výber správneho tieniaceho zariadenia je rovnako dôležité, ako je výber miesta osadenia a ďalšie nápady, zodpovedného kotvenia.

Akú montážnu výšku si vyžaduje? 

Oproti klasickým markízam si vystačí aj s výrazne menšou montážnou výškou. Percentuálne to činí 20 – 30% úspory z montážnej výšky.

Kde všade sa môže markíza montovať?

Markíza je montovateľná na čelnú stenu, na strop, na stĺp, či dokonca na strechu. Z hľadiska stavebno-technických daností podkladu sa môže markíza kotviť do betónu, dierovaných a pórobetónových tehál, kovu, alebo dreva. Popri tom je dôležité venovať pozornosť pevnosti podkladové materiálu. Táto činnosť si často vyžaduje pozorné oko skúseného odborníka.

Myslíte si, že zvládnem namontovať markízu sám ?

Montáž si vyžaduje odborníka. Preto neodporúčame svojpomocnú montáž.

Aká je záruka na výrobok?

Na markízu sa poskytuje 5 ročná záruka.

Aká je dodacia lehota?  

Vzhľadom k bezplatným farebným vyhotoveniam konštrukcie podľa škály RAL sa každý diel lakuje na zákazku je dodacia lehota v závislosti aj od vyhotovenia cca 30 pracovných dní.

Čo mám urobiť aby som dostal cenovú ponuku? 

Pošlite nám približné rozmery požadovanej markízy s uvedením uhlu otvárania. Foto priestoru značne pomôže. Obratom Vám vypracujeme cenovú ponuku.

Prečo si dať inštalovať markízu Vejár? 

Má unikátnu, elegantnú konštrukciu a úchvatný vzhľad s nádychom prímorského pocitu. Oproti klasickej markízy má nesporné prednosti ako v odvodnení strešného plášťa, vo veternej odolnosti a v celkovej stabilite. Oproti pevným prístreškom má výhodu svetelnej priepustnosti a vďaka tomu, že sa dá zatvárať a otvárať si nezatienite terasu naveky. Ďalšou výhodou je tichá prevádzka aj počas lejaku. Ak sa pevný prístrešok prekryje poly karbonátovou doskou počas dažďa ho sprevádza silný zvukový efekt. Na konci výsuvu nepotrebuje stojky.

Markíza Vejár je elegantným doplnkom domova alebo podnikania s možnosťou výberu z nepreberného množstva RAL vzoriek doplnených širokou škálou látok na plachtu.

Nielen majitelia kaviarní a reštaurácií, ale aj ostatní užívatelia majú často špecifické požiadavky na kvalitu tieňa a ochranu v nepriaznivom počasí. A predsa sú to najmä majitelia kaviarní a reštaurácií, ktorí potrebujú nielen tieň, ale aby sedenie poskytovalo spoľahlivú ochranu takmer v každom počasí. Komerční užívatelia sa aj vďaka markíze Vejár vedia viac sústrediť na požiadavky svojich zákazníkov bez nutnosti okamžite reagovať na náhlu zmenu počasia. Nezabúdajme, že v reštauračným službách hrá dizajn rozhodujúcu úlohu a nie je nepodstatné, že v akom prostredí strávime čas obedu alebo večere. Markíza Vejár nesporne nesie v sebe prvky atraktivity a novátorstva čím priťahuje zvedavé pohľady. A človek je tvor od prírody zvedavý.

5

ročná záruka

Ako dlhoročný líder v predaji a inštalácii markíz na Slovensku stojíme za našimi markízami. Od vzniku firmy roku 1995 naše markízy neustále zlepšujeme smerom k dokonalosti. Sme hrdí na to, že markízy inštalované od uvedeného obdobia rovnako dobre slúžia až do dnešných dní. To je dôvod prečo ponúkame 5 ročnú záruku.

+

Starostlivosť

Plachta - markízu vejár odporúčane čistiť čistou vodou.
Konštrukcia - po umytí, musia byť všetky pohyblivé diely ošetrené silikónovým olejom, alebo podobným mazivom.